Rekrutacja 2017/2018 – ważne terminy

Opis kierunku ‚Germanistik’ w katalogu studiów / zasady kwalifikacji

Studia niestacjonarne (wieczorowe) I stopnia trwają trzy lata (6 semestrów). Na podstawie przedłożonej pracy licencjackiej absolwenci uzyskują tytuł licencjata filologii germańskiej i posiadają kompetencje językowe na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Od roku akademickiego 2015/2016 studenci studiów niestacjonarnych (wieczorowych) I stopnia (studia trzyletnie) w ramach kierunku filologia germańska mogą wybierać spośród następujących specjalności:

1) Deutsch in Recht und Wirtschaft (Język niemiecki w prawie i gospodarce)

2) Deutsch Lehramt für Kindergärten und Grundschulen (Język niemiecki w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – nauczycielska)

Studenci kierunku filologia germańska, specjalności Deutsch in Recht und Wirtschaft poza klasycznym germanistycznym wykształceniem zdobywają podstawową wiedzę w obrębie wybranych zagadnień z dziedziny prawa i ekonomii oraz praktyczną znajomość języka niemieckiego prawniczego i ekonomicznego.

Absolwenci Deutsch Lehramt für Kindergärten und Grundschulen uzyskują uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela języka niemieckiego w przedszkolach oraz do nauczania języka niemieckiego w szkołach podstawowych.

Studenci wszystkich specjalności kierunku ‚filologia germańska’ zdobywają podstawową wiedzę o języku niemieckim, literaturze, kulturze i historii krajów niemieckiego obszaru językowego. Nabyte umiejętności pozwalają na podjęcie pracy w wydawnictwach, redakcjach czasopism, w instytucjach kulturalnych oraz w sektorze usług wymagającym zaawansowanej znajomości języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych.
Studia filologiczne I stopnia przygotowują jednocześnie do podjęcia dalszego kształcenia na studiach II stopnia.

Od roku akademickiego 2009/2010 zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.