W dniu 29.11.2018 w Instytucie Filologii Germańskiej UO gościł pochodzący z Tyrolu austriacki pisarz Bernd Schuchter, który prezentował w szczególności swoją ostatnią powieść “Die Föhntage”. W spotkaniu uczestniczył ponadto dr Krzysztof Huszcza z Uniwersytetu Wrocławskiego, autor polskiego przekładu utworu, wydanego pod tytułem “Wiatr od gór”.
Goście przybliżyli studentom IFG UO zarówno złożone kwestie dotyczące historii i tożsamości Tyrolu, jak również tajniki warsztatu pisarskiego i translatorskiego. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Austriacką w Opolu oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Rozmowę z gośćmi prowadziła Monika Wójcik-Bednarz, kierownik opolskiej Biblioteki Austriackiej.

Fotograficzny zapis spotkania przygotowany został przez dr Małgorzatę Jokiel.