Dzieci zebrały się w Auli Błękitnej Collegium Maius, gdzie powitała je dziekan Wydziału Filologicznego prof. Joanna Czaplińska.

W trzeciej edycji naszej Akademii Młodego Poligloty bierze udział 50 dzieci w wieku 10 – 11 lat – powiedziała nam pani dziekan. – To wiek, w którym młode umysły są najbardziej chłonne, najbardziej ciekawe świata i wszelkich nowości. Jako pracownicy Wydziału Filologicznego, na co dzień wykładający różne języki chcemy je przybliżyć dzieciom, zainteresować je nimi, przekonać, że każdy język to odmienna kultura i wiele ciekawostek wartych poznania. Oczywiście liczymy, że w przyszłości niektórzy z naszych małych słuchaczy zostaną studentami Uniwersytetu Opolskiego.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Z językami dookoła świata”. Oprócz zapoznania się z brzmieniem ośmiu języków młodzi akademicy będą mieli okazję dowiedzieć się o wartych odwiedzenia miejscach, ciekawych zabytkach czy najsmaczniejszych potrawach wartych skosztowania.

Szczegóły dostępne na stronie Wydziału Filologicznego UO pod adresem http://uni.opole.pl/page/2575/akademia-mlodego-poligloty-zainaugurowana